علامت سوال

 

فیلمی از حمید نویم

موسیقی کیوان هنرمند

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1385 

صفحه اسلی

English

متن موسیقی تیتراژ

شنیدن موسیقی تیتراژ

Politician

k1honarmand

 

Let’s forget about the pains 

Forget all partialities

Forget all the worries we have

About the crafts we make in our labs

 

Let’s just don’t speak, don’t think

about disasters.

Let’s don’t spoil our beautiful times

 About the grieves that those stupid, blue, laddie people have

 

Let’s be politician

Let’s be politician

Let’s govern our empire

Let’s be politician

 

حمید نویم

متولد سال 1322 در تهران است. او در سال 1343 به دانشكده‌ي هنرهاي زيباي برونشويك آلمان مي‌رود و در سال 1347در رشته‌ي گرافيك مدرك كارشناسي ارشد مي‌گيرد. از سال 1351 نيز به تحصيل در رشته‌ي طراحي فيلم، تهيه‌كنندگي و كارگرداني پويانمايي مي‌پردازد و از دانشگاه هنرهاي زيباي برلين فارغ‌التحصيل مي‌شود.
كوشش هنري او را مي‌توان به اختصار چنين دانست:
كارگرداني فيلم‌هاي مستند و تبليغاتي در شركت آلماني توليد فيلم‌هاي مستند و تبليغاتي (1352)، تأسيس مركز فيلم، عكاسي و گرافيك دانشگاه آزاد برلين (1353)، پويانمايي بخش عمده‌ي فيلم «آگاتون ساكس» در استوديو تيم فيلم آ، ب: سوئد كه اولين فيلم پويانمايي بلند اين كشور محسوب مي‌شود (1355) و تدريس در دوره‌ي كارشناسي ارشد رشته‌ي پويانمايي دانشگاه فارابي تهران (1357). او در فاصله‌ي سال‌هاي 1359 تا 1366 به كارگرداني، تهيه‌كنندگي و تدريس در شبكه‌ي يك صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، تأسيس استوديو فيلم‌سازي نويم در تهران و تهيه‌كنندگي در شركت‌هاي نيوويژن و مدير اين مشغول بوده است.
تأسيس شركت توليد آثار پويانمايي اسكانيماسيون سوئد همراه با مديريت و سمت تهيه‌كنندگي آن، عضويت در كانون كارگردانان كاليدوسكوپ سوئد، تأسيس انجمن فيلم فولكت و ساخت فيلم «رگال، عقاب طلايي» و چندین جايزه در جشنواره‌هاي شيكاگو و ميل‌ولي كاليفرنيا و پذيرش آثار در گالري ملي هنر واشنگتن و نامزدي جايزه‌ي قوچ طلايي 2000 (از معتبرترين جوايز كشور سوئد) از ديگر افتخارات او به شمار مي‌روند. دو فيلم «تولد» و «رگال، عقاب طلايي» او به عنوان نمايشي ويژه در اين دوره از جشنواره بر پرده مي‌روند.
 

'گروه نوازندگان:

دوبل باس:استاد خورشیدفر

ویلون: علی جعفری

گیتار الکتریک: پیام اسلامی

گیتار آکوستیک: کیوان هنرمند